LIBAUER.1S.LV

 

Otrais Pasaules karš Liepājā 1941-1945


Baznīcas ielā tiek savākti gruveži, viss kas palicis pāri no Liepājas Reālskolas ēkas. Personas nezināmas, foto 1941 gads.

 

...
Komentāri (0)  |  2018-04-02 18:46  |  Skatīts: 635x         Ieteikt draugiem   

Lasīt tālāk.


"TROJAS ZIRGS"


Ļoti interesanta un vēl līdz galam neapzināta informācija, ar kuru padalījās Jānis Jaunsleins. Ar viņa piekrišanu tapa šī sadaļa.  

Jāņa vec- vectētiņš: Eduards Ukriņš ir bijis mašīnists uz lokomatīves, ar kuru friči gribēja nepamanīti un negaiditi, ar astoņiem pasažieru vagoniem un divām platformām (ar ģenerālleitinanta Kurta Hercoga komandētās 291.kājnieku divīzijas 505.pulka kareivjiem), tikt līdz pilsētas stacijai. Cik zināms friči iekāpuši Priekules stacijā, uz Liepājas-Vaiņodes dzelzceļa, bet kāds darbinieks naski par to telefoniski noziņojis Liepājas stacijas dispičeram. Liepājā vēl esošie sarkanie aizstāvji, sūtijuši pa tām pašām sliedēm, pretīm lokomotīvi pilnā iespējamā ātrumā. Sadursme notikusi netālu no Ālandes stacijas, pie pārbrauktuves(tagadējā Cimdinieku ceļa). Izrādās mašinists izdzīvojis un kopā ar vācu kareivjiem ārstējies lazaretē, bet vēlāk jau PSRS laikos, pasniegts vēlamā, tā laika gaismā. Eduards Ukriņš un Jāņa vecmamma PSRS laikos nav afišējuši faktu, par vācu lazareti.

...
Komentāri (2)  |  2015-10-17 19:30  |  Skatīts: 1498x         Ieteikt draugiem   

Lasīt tālāk.